BULUT TEKNOLOJİLERİNİN HAYATIMIZDAKİ ÖNEMİ

Geleceğin anahtarı olarak adlandırılan Bulut Teknolojileri hayatımızı nasıl değiştirecek?

Gittikçe güçlenen ve büyümekte olan bilişim sektörü, dijital dönüşüm önerileri ile sadece kişileri ve kurumları değiştirmek ile kalmıyor aynı anda iş gücü piyasasını da tekrar şekillendiriyor. Yeni meslek kollarının oluşmasında bulut bilişimin gittikçe yaygınlaşmasının da payı azımsanamayacak kadar fazla.

Dönüşen iş dünyası ile beraber, hiçbir gelişmeyi es geçmeden evrim geçirmek büyük önem arz ediyor.

Bulut teknolojileri şu anda hızlı bir değişim ve yayılma içinde. Bununla alakalı olarak, bulut platformunda kendini ortaya çıkaran Endüstri 4.0, otomasyon, yapay zeka çözümleri ve robotların hayatlarımızda etkin rol oynayacağı bir çağa doğru ilerliyoruz. Yakın zamanda yeni meslek kolları ortaya çıkmaya başlayacak. Bu meslekler bulut akımlarına bağlı olarak şekillenecek.

Bulut üzerinde verilerimizi veya bilgilerimizi depolayabilir, işleyebilir, yönetebilir, uygulamaları ve videoları çalıştırabilir, fotoğraf albümleri saklayabilir, maillerimizi iletebilir ve daha birçok program çalıştırabiliriz. Artık, bulut yardımıyla fazla fotoğrafları, mailleri silmemize gerek olmuyor, bir oyunu sabit disklere kurmadan bulut üzerinden açabiliriz, önemli verilerimizi tutan cihazların çalınması ya da kayıp olması artık önceki dönemler kadar hayati bir problem değil. Günümüzde bulut bilişim sayesinde mobil olabiliyoruz bir başka deyiş ile bulut sayesinde verilerimizi kendimize yük ederek taşımamız ya da bunlar için yeni alanlar yaratmamıza veya ayırmamıza gerek olmuyor. Bulut teknolojileriyle nerede olursanız olun işinizi yapabilir, dosya yollayabilir vaziyete geldik. Bulut çok daha düşük maliyetlerle daha fazla verimlilik, hız ve esneklik sağlamaktadır. Bugün dünyada bulunan dev iş merkezlerinde ki devasa kurumlar da memleketimizdeki KOBİ’ler de, bulut teknolojisinin yaygın hale gelmesi sayesinde aynı teknolojiyi paylaşabiliyorlar.

DİA’nın Bulut Teknolojisindeki Yeri

DİA, tamamen online olarak günümüzdeki güncel teknolojiler ile geliştirilmiş DİA Bulutu vasıtası ile kullanılan bir yazılımdır. Bu hizmette herhangi bir sunucu kurulumuna gereksinim duymazsınız.  DİA Sunucu Hizmeti tam anlamı ile DİA altyapısından online olarak sunulmakta ve bununla beraber tüm DİA çözümlerine online olarak istediğiniz herhangi bir yerden, erişebilmektesiniz. Bir diğer DİA çözümü ise 2004 yılından beri sunduğu Bulut Muhasebe yazılım hizmetidir. Bu alanda önde gelen isimlerdendir. Yaygın Olarak Kullanılan Bulut Bilişim Tabanlı Muhasebede ismi ilk akla gelen DİA, çözüm önerileri ile müşterilerine en üst seviyeden hizmet vermektedir.

Altyapı denildiğinde akıllara bulut gelecek

Geleceğin şehirlerinde dijital altyapı, hiç tereddüt olmadan bulut bilişim demektir. Şehirleşme hızla devam ediyor ve bunun sonucunda 2045 yılına gelindiğinde dünyada yaklaşık olarak 6 milyar insanın şehirlerde yaşayacağı tahmin ediliyor. Akıllı park yerleri, akıllı asansörler, sürücüsüz arabalar, trenler ve metro sistemleri, akıllı sistemler ile kontrol edilen çiftlikler, enerji merkezleri ve dağıtım sistemleri… Bu saydıklarımızın hepsi bulut altyapısı vasıtası ile daha kolay ve güvenli bir şekilde yönetilirken, durmadan toplanan veriler tam zamanında analiz edilerek çok daha verimli ve etkili bir çalışma sistemi yaratılacaktır. Bulut teknolojilerinin hayatımızdaki önemi bu ve bunlar gibi birçok alanda karşımıza çıkacaktır. Tüm bu dönüşümü erken yakalamak ve geleceğin teknolojisine şimdiden sahip olmak için siz de bulut dönüşümüne ayak uydurun ve DİA Bulur teknolojiyle t

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir